Fokozottan védett növényfaj termőhelyének gondozásában segédkeztek a Bridgestone Tatabánya dolgozói

A Bridgestone Tatabánya számára kiemelt jelentőségű a zöld jövő megteremtésének kérdése és a fenntarthatóság, melynek kiemelt részét képezik a környezetvédelmi törekvések és a társadalmi jó célt szolgáló aktivitások. A cég rendszeresen szervez önkéntes akciókat is, melyekben a gyár kollégái aktívan részt vesznek.

Az idei első környezetvédelmi önkéntes program a Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal közös szervezésben valósult meg. A kissé szeles, de napsütéses áprilisi napon a vállalat nyolc önkéntes kollégája csatlakozott a Nemzeti Park munkatársaihoz.

Két munkába is besegítettek: a tatai Fényes fasoron a nagy aggófű termőhelyének gondozásában működtek közre, a korábban lekaszált aljnövényzet összegereblyézésével és összehordásával; Naszályon, a Ferencmajor Madárvártán pedig a bevezető út murvázásában, illetve a belógó növények gallyazásában segítettek.

Csonka Péter, a Duna-Ipoly Nemzeti Park osztályvezetője elmondta, hogy Magyarország egyik legritkább, fokozottan védett növénye, a nagy aggófű (Senecio umbrosus) csupán pár hektárnyi kiterjedésű területen található meg, így az élőhelyét érintő kismértékű beavatkozás, átalakítás is végzetes lehet a faj számára – éppen ezért szükségesek a folyamatos termőhelymegőrzési munkák.

A Ferencmajori Madárvárta egyike annak az alig egytucatnyi környezetvédelmi szakmai műhelynek, amik hazánkban működnek. A Madárvártán országosan összehangolt és tudományos alapú protokoll szerint zajlik a madárgyűrűzés, melyhez átfogó környezeti nevelés, igény szerinti terepi madármegfigyelés és madárvédelmi munkák is társulnak.

A Bridgestone Tatabánya számára kiemelten fontos, hogy olyan kezdeményezéseket támogasson, amelyek valódi értéket teremtenek – hiszen ez az, ami igazán számít.

Cikk megosztása